VÝPREDAJ Flysurfer: Speed5. a Peak3 zľava 20%, Rush 25%, Stoke 30%.
Len do vypredania... ...a s darčeky v košíku.

test Kiteboard vázání Nobile IFS gen2

293
+Napíš článok
 

V nobile pro nás na sezónu 2018 nachystali nový model kiteboard vázání s několika novými vychytávkami. Nejde jen o nějaké vylepšení starší verze a to se odráží v názvu "IFS gen 2" tedy IFS 2. generace. Od základu jiný je totiž systém uchycení a utahování strapů.

Strap je nově uchycený k prknu uhelníky a šrouby, které současně drži i pad. Další vecí, která každého praští do očí je utahovací ráčna a ozubený pásek. Tenhle systém známe spíš z vázání na snowboard. Na kiteboardu má sloužit hlavně k dotažení strapu přímo na nohu, což můžou ocenit přeba půjčovny nebo školy kitingu, kde jedno prkno často používá několik lidí.
 

Nobile-IFS-gen2 - uzka noha
 

Nedalo mi to a vázko jsem musel vyzkoušet. Protože mám poměrně malou a hlavně úzkou nohu. Měl jsem obavy, že mi noha ve vázku bude trochu plavat a jestli vázko půjde dostatečně utáhnout, protože předchozí model byl na mou nohu docela na hraně a po sezóně, kdy se trap trochu vyšlápl už mi tam noha nedržela uplně ideálně. Tohle vázko mě ale příjemně překvapilo. Je fakt pohodlný, ráčna je malá, nezavazí a nemá žádné ostré hrany. Utahování jde snadno jedním prstem a ve vázku (vel. s/m) bude krásně držet i malá dětská noha.
 

Nobile-IFS-gen2 - sedne paradne
Nobile-IFS-gen2 - utahovni
 

Povolování už je maličko složitější a chvíli mi trvalo než jsem na to přišel. Uprostřed ráčmy je totiž v otvoru schovaná malá plochá páčka nebo spíš tlačítko. Je schovaná fakt dobře a chlapák s velkýma prstama by mohl mět problém se k němu snadno dostat. Na druhou stranu, jak často je potřeba povolovat strap? A možná je to tak schválně, aby se vázko nemohlo rozepnout při pádech na vodu, kdy by se nějaká velká páčka, mohla o vodu rozepnout.
 

Nobile-IFS-gen2 - odepínání
 

Dostal se ke mně dotaz na montáž vázání, že ozubený pásek při montáži zavazí rychloupínacímu šroubu. No a je to pravda. Pásek se ale naštěstí dá do strapu zasunout, takže se na šroub udělá dostatek místa.
 

Nobile-IFS-gen2 - montaz Nobile-IFS-gen2 - montaz
 

Nově je také řešeno napínání vnitřní vrstvy strapu, aby dobře přilehl na chodidlo.
 

Nobile-IFS-gen2 - napinani strapu Nobile-IFS-gen2 - napinani strapu
 

Vázko se vyrábí ve dvou barevných provedeních a ve dvou velikostech, takže to svoje si vybere snad každý.

vazani-2018-NOBILE-IFS-2-black vazani-2018-NOBILE-IFS-2-white

Za mě má tohle vázko palec nahoru, teda aspoň zatím. Jestli se neobjeví nějaké nedostatky časem během úžívání ukáže čas, ale vidím to nadějně, protože nové Nobile IFS působí kvalitou zpracování velice dobře.

Jaký vázko nejlíp sedí tobě? Nebo jezdíš boty?

Čau, Leguán

Ohodnoť článok:Diskusia k článku

Shop

Magazín

Split snowboard vs skialpy

Nedávno jsem psal o mé první zkušenosti se split snowboardem a tentokrát bych se zaměřil na porovnání splitboardu se skialp lyžema.

0

Bazár