DARČEKY: trapézy, pončo, cvičný kite, merač vetra, výuková DVD... k nákupu už od 19 Eur.
Darčeky nájdeš vo svojom košíku !

A k nákupu nad 116 Eur máš dopravu zadarmo...

Světový pohár formula kite Gizzeria 2021

67
 

7.-11.7. se v Italské Gizerie, konkrétně na pláži Hang Loose Beach konal světový pohár olympijské lodní třídy formula kite.

Závodů se mimo celou světovou špičku, jako Denis Taradin, Toni Vodisek, Theo De Remacourt, Nicolas Parlier, Maxim Nocher… také zůčastnilo 27 závodníků U19 z celého světa. Kategorie formula kite U19 je pro mladistvé do 19 let (pozn. red.). Celkově na závodech startovalo 99 jezdců.

Světový pohár formula kite Gizzeria - trénink otoček
 

Na místo konání závodů jsme jeli několik dní před závody, abych mohl trochu potrénovat a obkoukat zkušenosti ostatních závodníků. Než začaly závody, tak jsem si trochu víc osvojil starty, které ale pořád némám úplně v malíčku. Snažil jsem se jezdit a trénovat s těmi nejlepšími, ale ti jsou minimálně o 10 tříd jinde a když si řeknou, tak mi kdykoliv a jakkoliv ujedou. Nejvíc mě fascinují jejich otočky. Jsou v nich nesmyslně zkroucení a vůbec v nich neztrácí rychlost. O tom, že v minimálně 1,5m vlnách jezdí po větru mojí maximálkou ani nebudu mluvit.


Světový pohár formula kite Gizzeria - Fotce v závodní lykře jsem se nevyhnul Světový pohár formula kite Gizzeria - Momentka před prvním tréninkem


Den před závody jsme se všichni závodníci museli zaregistrovat a ti z nás, co neměli polepené vybavení samolepkami, tak si je museli koupit a nalepit. Kdokoliv, kdo by neměl polepené kity, prkno a foila, by byl kažodu rozjížďku automaticky diskvalifikován.

První den závodů se mi dařilo nejvíc, celý ten den jsem dojížděl před nejlepšíma holkama z Itále, Německa, Španělska a po většinu dne jsem dojížděl před Britským juniorským reprezentantem. Po prvním dnu jsem byl na 55. místě, z čehož jsem byl straašně moc překvapený. Před cestou na závody jsem si říkal, že 75. místo bude obrovský uspěch. Všechno netrvá věčně a euforie, že bych se dostal do první padesátky, vymizela hned další den, kdy  jsem začal pociťovat, že jsem si pořád nenašel svůj ideální postoj, kvůli tomu mi po zbytek závodu rychleji a rychleji docházely síly. To vedlo k propadnutí se ve výsledkách z krásného 55. místa na 60.

Startovní pole se rozdělilo na dva fleety, zlatý (prvních 50) a stříbrný (zbytek jezdců). Cíl na poslední den byl jasný, udržet 60. pozici, nejlíp ji ještě vylepšit, bohužel jsem ve svým stříbrným fleetu dojížděl až na dvacátém místě a tak mi bylo jasné, že se nejspíš propadnu. Když jsem po závodech zkoumal výsledkovou listinu, tak mě od vysněného 60. místa dělil pouze jeden bod.
 

Světový pohár formula kite Gizzeria 2021 - Flysurfer VMG2

 

Chybama se člověk učí a do příště vím, kde musím dohnat obrovské nedostatky. První a asi nejdůležitější je, abych si našel ideální postoj na upwind a downwind, pak potřebuji zesílit nohy a záda a samozřejmě vylepšit techniku otoček, jak po, tak i proti větru. Taky se musím naučit trochu šetřit síliy, protože dva dny po těchto závodech mě čekaly hned další na stejném místě. Tentokrát ale mistrovství světa formula kite U19. Den před tímto mistrovstvím nás bylo zaregistrováno přes 40 závodníků. Brzo se můžete těšit na report i z této další akce.

Aktuální hodnocení najdeš tady.

Užívejte prázdniny a ať to jezdí, Piškot

Ohodnoť článok:Diskusia k článku

Shop

Magazín

Nobile kiteboard Top model

KiteBusters testují zcela nový model kiteboardu Nobile. Ultra lehký s asymetrickým tvarem.

0

Bazár