Dávame darčeky (trapéz, cvičný kite, merač vetra...) k nákupu nad 116 Eur. Nájdeš je vo svojom košíku !

Kite-hydrofoil závody Lipno 20. - 21. června

146
 

​Minulý víkend se na Lipně konal první závod českého poháru v kitesurfingu. Poprvé v ČR se jelo na HF. A klasicky byl vypsán i na TT. Počasí nám sice moc nepřálo, ale našli se i bezdešťové chvilky, které jsme plně využili ať už k tréninku, nebo přímo pro závod.

Kite-hydrofoil závody Lipno 20. - 21. června - prkna na pláži

 

Den před závody jsem si ještě dal lowwind session, po které přišla večeře správného kitera, a sice naložený maso na grilu s chlebem a nějakou tou zeleninou.

V den závodů jsme se všichni závodníci zaregistrovali a čekali, až bude breefing, na něm se vedla rozsáhlá diskuze, jak bude vypadat trať, jak by měly záchranáři přijíždět k závodníkům a nakonec se dohadovalo o tom, jak se signalizují pokyny s vlajkami na startu.

 

 Kite-hydrofoil závody Lipno 20. - 21. června - závod v plném proudu Kite-hydrofoil závody Lipno 20. - 21. června - závod v plném proudu


Měl jsem 15m Flysurfer SONIC, chvílemi moc, chvílemi málo. První rozjížďka se mi absolutně nezdařila  z šesti otoček jsem dal čistě jenom dvě. Rozjížďka se dojela téměř v bezvětří, na druhou rozjížďku už vůbec nefoukalo. Většinu závodníku odvezli záchranáři na člunech, popadali jsme jako hrušky.
 

Kite-hydrofoil závody Lipno 20. - 21. června - chvíle bez větru Kite-hydrofoil závody Lipno 20. - 21. června - restart draka


Po dosušení draků nám v odpoledních hodinách vítr ještě naskočil. Přesunutí tratě, kvůli stabilitě větru se pořadatelům závodů vyplatilo. Ten den jsme do večera odjeli ještě tři rozjížďky. Docela se mi dařilo a padal jsem minimálně.


Kite-hydrofoil závody Lipno 20. - 21. června - těsný boj

 

Tím se nám sobotní závodění ukončilo. Bohužel to byl konec pro celý závod. Neděle začala bezvětřím a deštěm.

Dopoledne proběhl další breefing, na kterém se pořadatelé rozhodli závod ukončit a vyhlásit.

HF Muži:  1. Lukáš Vogeltanz            HF Junioři: 1. JIndřich Houštěk
                 2. Miroslav Schutz                               2. Vojtěch Koška
                 3. Jindřich Houštěk                              3. Martin Sladký


Kite-hydrofoil závody Lipno 20. - 21. června - vítězové muži Kite-hydrofoil závody Lipno 20. - 21. června - vítězové junioři

Užívejte prázdniny, Piškot

 

Ohodnoť článok:Diskusia k článku

Shop

Magazín

Kitesurfing trip Balaton 7/2020

Trochu se zpožděním, ale je to tu! Mrkněte na článek, fotky a videa z našeho výjezdu do Maďarska! Balaton je skutečně nádherné jezero!

0

Bazár