DARČEKY (trapézy, pončo, cvičný kite...) k nákupu už od 19 Eur.
Darčeky nájdeš vo svojom košíku !

A k nákupu nad 116 Eur máš dopravu zadarmo...

Kite road trip do Rakouska na Traunsee

140
 

Když se tak najednou rozhodneš a vyrazíš sám do Rakouska, můžeš zažít opravdové dobrodružství. Dnes vám povyprávím o svém roadtripu.

Každý občas potřebuje vypnout. Někdo možná potřebuje přehodnotit pár věcí v životě. Já jsem přesně tohle potřebovala včetně znovunalezení smyslu tak nějak všeho okolo sebe. A tak jsem se rozhodla, že si půjčím multivana a vyrazím do Rakouska - sama! A tyjo, byl to nejlepší nápad, který mě mohl napadnout.

Nejdříve jsem měla strach. Plno pochybností, zda to vše sama zvládnu atd. Pak se ale něco překlopilo a já vyrazila. Věděla jsem, že musím využít rozhodnou náladu a tak jsem vzala jen narychlo pár věcí. No, pár. Hlavně plno sportovního vybavení, co mě jen napadlo. 3 draky (Flysurfer Soul 8m,15m a Sonic 11), kiteboard, skate, věci na feraty a na lezení a hlavně moji nejvěrnější psí parťačku Angie. 

Rozhodla jsem se jet směr Salzburk. Tam budou jezera na koupání pro chlupatou, lehčí treky, nějaké ty feraty a taky nádherný kite spot Traunsee.
 

Kite road trip do Rakouska na Traunsee - bydlení na kolech


První noc byla taková strašidelná, přijela jsem právě k Traunsee a našla jsem první parkoviště u silnice, kde se dalo zastavit, abych už šla spát, byly asi 2 ráno. Kromě mě tam stály další 2 kamiony. No nic, zamknout auto a chrnět.


Kite road trip do Rakouska na Traunsee - ráno u jezera


Další ráno jsem hned vypadla, našla jsem si v blízkosti dvě krásná jezera, ke kterým vedla slepá cesta s krásným parkovištěm na konci. A tak jsme si s Angie dali tůru, hraničící s feratou, což jsem dopředu nevěděla :-D Ale zvládli jsme to obě. Po návratu jsme jen tak odpočívaly, užívali tu chuť svobody, samoty a nádherné rakouské přírody. I společná koupačka byla. Jenže tohle místo mělo jednu nevýhodu. Nebyl zde signál. No  a nebyl to úplně ten nej pocit, být sama v Rakousku, 15 min cesty od Traunsee od městečka a bez signálu. Navíc jsem potřebovala internet na svůj programovací úkol.


Kite road trip do Rakouska na Traunsee - camping v dodávce


A tak jsme ještě odpoledne vyrazili směrem k Wolgangsee hledat další místo na spaní. Objela jsem asi 3 různá parkoviště, jenže všechny byly u silnice. Což už jsem nechtěla, aby mě ráno budila projíždějící auta. A úplnou náhodou jsem narazila na nádhernou loučku hned právě vedle Wolgansee označenou jako parkoviště. A tak bylo rozhodnuto. Cca po 30 min na místě přijely 2 velké francouzské dodávky. Angie k nim okamžitě zdrhla a tak jsem se dala do řeči s francouzskými cestovateli, kteří 4 měsíce cestují po Evropě. Teď byli na cestě 1 měsíc. Strašně super kluci. Na zbytek cestování jsem se k nim přidala a díky nim zažila další kopec skvělých zážitků. Když jsem šla další den na feratu, pohlídali mi Angie, aby nemusela čekat v autě, což by nakonec stejně nešlo.


Kite road trip do Rakouska na Traunsee - banda z Francie

Kite road trip do Rakouska na Traunsee - na feratě


Další den jsem razila zpět na Traunsse na kajt. Bála jsem se, sama, s komorama, co když budu potřebovat pomoc? Co když se něco stane? A vždyť ten spot neznám :D No. Nakonec jsem se hned po příjezdu zapovídala s místňákem, který mi vše řekl. Tak už zbývalo jen počkat na termiku. Která ale bohužel nepřišla. Škoda, na tenhle spot se v budoucnu určitě vrátím pojezdit!
 

Kite road trip do Rakouska na Traunsee - ready na kite
 

A tak jsem jela zase za francouzema a šli jsme na wake. Angie mi pohlídali na jedné vrátnici. (Ne, pes pro mě prostě problém nepředstavuje :-) ) na závěr výletu jsme si ještě další den zajeli na pumptrack  se skejtama.
 

Kite road trip do Rakouska na Traunsee - skate park
 

Abych to shrnula? Z ničeho vzniklo nezapomenutelných 5 dní, které se pro mě stali obrovskou motivací do budoucna, obrovskou inspirací a díky tomu mám svůj sen o vlastním vanu. Takové výjezdy by se měly předepisovat na všechna nešťastná srdce :-) Jsem a snad zůstanu v kontaktu s báječnými cestovateli z Francie, můj trip po pořízení auta bude právě tam. Tak snad to vyjde!
 


Čau příště, snad zase na cestách, KajTerka

Ohodnoť článok:Diskusia k článku

V diskusii nie je žiadny komentár, buď prvý!

Shop

Magazín

PDK - start nafukovacího draka na mělké vodě

V úvodu jsme si vysvětlili, proč je potřeba umět s drakem i pokročilejší techniky. Dnes se podíváme na samostatné startování nafukovačky na mělké vodě.

0

Jaký je kite Naish Pivot S26

Chceš si pořídit kite Naish Pivot, ale nevíš, jaké má letové vlastnosti a proč mít právě tento kite?

0

Bazár