Dávame darčeky (trapéz, cvičný kite, merač vetra...) k nákupu nad 116 Eur. Nájdeš je vo svojom košíku !

Nový drak Flysurfer VMG

183
 

Flysurfer VMG: revoluční, vysoce efektivní, extrémně rychlý kite. Technologická perla firmy FLYSURFER. Je mistrovským dílem německého inženýrství speciálně vyvinutý pro závodní olympijský kiteboarding. Testováno v závodech, v závodním poli nedostihnutelný, snadno se udržuje. Zvyšte svůj výkon a nechte svoji konkurenci pozadu!

VMG je revoluční koncept v hydrofoil závodech, který je vrcholem pětiletého vývoje vysoce výkonných komorových draků. Je vytvořen, aby dal špičkovou technologii do rukou špičkových sportovců, kteří usilují o zlatou olympijskou medaili. Posláním bylo vytvořit rychlé a snáze ovladatelné křídlo, které inspiruje novou generaci kiterů.
 

Drak-Flysurfer-VMG-race


Nějak takhle prezentuje nového draka výrobce. Udělat draka na 2 řadách vývazů v době, kdy se většina výrobců snaží dostat ze 4 řad na 3, je fakt úlet. Jak se jim to povedlo a proč vůbec něco takového dělat? Za vším je schovaná Fyzika. Každá šňůra letící vzduchem klade malý odpor a draka brzdí, když je takových šňůr ve vývazech draka stovky metrů, tak už to je znát a čím míň takových šňůr je, tím lepších vlastností může drak dosahovat.
 

Drak Flysurfer VMG - briddle


Aby si drak udržel tvar, bylo nutné ho výrazně vyztužit. K tomu slouží vnitřní konstrukce draka vyztužená sklolaminátovými strunami v žebrech. Jednoduchý vývaz navíc eliminoval potřebu mixeru pro optimální nastavení profilu křídla. Tento drak si drží stále stejný profil právě díky vnitřním výztuhám a přitažením baru se mění pouze úhel náběhu. To zajišťuje stále stejné vlastnosti v průběhu životnosti draka a snadné servisování draka.
 

Drak Flysurfer VMG - inner ribs


Nevýhodou takové konstrukce je nemožnost sbalit draka do batohu, protože by se struny polámaly. Drak se proto listuje (žebra se skládají na sebe ho harmoniky) a balí do dlouhého obalu. Také při nárazech o zem nebo hladinu může dojít k přelomení struny, která se ale dá snadno vyměnit.
 

Drak Flysurfer VMG - od baru


Je to drak, který byl navržen pro maximální výkon, efektivitu a jednoduchost bez kompromisů. Vše ostatní šlo stranou, což se výrazně podepsalo i na ceně.

Co myslíš, je to už přehnaný nesmysl, nebo naopak geniální řešení? Docela se těším, až si někdy tuhle hračku vyzkouším.

Čau Leuán

Ohodnoť článok:Diskusia k článku

Bar?

Trochu se tu zapomnělo,čím se to řídí.Samo kupuje se extra(chybí v nabídce)a byl by hřích to jezdit na jiném báru než dedikovaném.Hlavně co se týká doporučené délky lajn,která je menší než rozpětí křídla.Jó před patnácti léty byla délka lajn skoro 3x delší(27-32m).

Ceny nových draků

myslím,že kiteboarding se posunul do nesmyslných cen a přepálených nákladů pro tento krásný sport.Nebylo to tak vždycky,když jsem začínal(cca 15let dozadu) kupoval jsem nový draky do dvacítky.Výplata se mi zvedla řekněme o desítku a draci jsou za trojnásobek.Pro mě začíná bejt KTB mrtvej sport.Za chvíli bude kajtování jen pro bohatý a na pláži budou chodit borečci a porovnávat kdo má lepší hadry v obytkách za pár mega.Jak by řekl můj tříletý kamarád Pepík -DÍKY NEKUTNÁ.Snad se udrží pár starejch kitovejch punkáčů s kterejma budu moct zapařit na pláži ve starejch vytahanejch teplákách.

Shop

Magazín

Novinka - kite S25 NAISH TRIAD

Naish Triad je kite zaměřený na maximální ovladatelnost - prostě přitáhni bar a jeď… ano i takhle jednoduchý může být kiteboarding!

0

Bazár