ZĽAVA 8+2% na všetko vrátane už zľavneného pre nákup nad 80 eur.
KÓD: VIANOCE22

DARČEKY (trapézy, pončo, cvičný kite...) k nákupu už od 19 Eur.
Darčeky nájdeš vo svojom košíku !

A k nákupu nad 116 Eur máš dopravu zadarmo...

Nový kite S27 NAISH Phoenix - první pohled

72
 

Phoenix zrozený z ohně a popela. Ovšem nejde o ptáka, ale o draka. Phoenix je novinkou u Naish Kites. Drak, který létá hodně vysoko! Tak nějak by se dal charakterizovat zcela nový model draka od Naish.

Teamový jezdec Ewan Jaspan o něm řekl: "Phoenix je drak, se kterým může každý jezdec vyrazit na vodu a létat vysoko! Phoenix je navržen pro všechny úrovně dovedností od začátečníků po profesionály, aby měl vznosné skoky, delší dobu letu a měkké přistání. Stačí přitáhnout a letět! Díky nastavitelnému tahu na baru / rychlosti zatáčení draka můžete upravit Phoenix tak, aby vyhovoval vašemu stylu jízdy."

První testy jistě ukážou, jestli má pravdu, ale docela tomu napovídá i konstrukce a tvar draka.

 

 

Konstrukce draka

5 spír v kombinaci s vývazem bez kladek dodávají drakovi stabilní tvar a přímou odezvu na baru. Přesně tohle potřebuje každý airstyler, aby ve vzduchu přesně věděl, kde drak je a co dělá, aniž by se na něj musel dívat. Hodně otevřený tvar s hlubší středovou částí a štíhlejší uši ukazují na velkou projekční plochu a tím i na vysoký výkon na danou velikost draka. Tento tvar je optimální pro klidnější chování a dlouhé klouzavé skoky. Samozřejmostí jsou i další vychytávky, které najdeme u dalších draků Naish.

 

Nový kite S27 NAISH Phoenix - big air

 

Novinky

Novinkou u podobného typu draka je fixní vývaz bez kladek, který podporuje přímý feeling na baru a stabilní chování draka za různých podmínek. Zajímavý nápad je potom možnost dát do předních lajn něco jako stopper ball, stáhnout šňůry k sobě a změnit tak geometrii a vlastnosti draka. Uzavřením draka do C se mírně sníží "nosivost" ve skoku a zvýší se rychlost zatáčení, což je výhodné pro kiteloopy. Kiter si tak může upravit vlastnosti draka podle aktuálních podmínek a nálady na určitý styl skoků. Jsem docela zvědavej, jak dobře to v praxi bude fungovat.

 

 

Velikosti

Naish Phoenix se vyrábí ve velikostech 8, 9, 10, 12, 13,5m. To napovídá, že to není kite určený do extrémně silného větru a současně kvůli pěti spírám nemá smysl dělat příliš velké velikosti, protože by drak byl do slabého větru příliž těžký. Na velmi slabý vítr je lepší volbou odlehčený Boxer. Phoenix bude vynikat při skocích v běžně jezditelném větru, kdy poskytne dostatek výkonu a plynulý výtah směrem vzhůru.

 

Nový kite S27 NAISH Phoenix - airstyle

 

Naish Phoenix má i hromadu dalších vychytávek, které už známe z jiných draků jako nafukování / vyfukování jedním velkým ventilem, vyztužená odtoková hrana, aramidové výztuhy na bánu, nárazníky z EVA pěny a další.

Tenhle novej kousek se mi docela zamlouvá a těším se, až ho vyzkouším. Že by to po dlouhé době byla nafukovačka, která se při skocích přiblíží letovým vlastnostem komorových kitů? Pokud ano, tak myslím, že osloví hodně kiterů, protože skákat výš a dál chce skoro každý :-) Nebo tobě vyhovuje jiný typ draka? Napiš do komentů...

Čau, Leguán

Ohodnoť článok:Diskusia k článku

Shop

Magazín

Bazár