DARČEKY (trapézy, pončo, cvičný kite...) k nákupu už od 19 Eur.
Darčeky nájdeš vo svojom košíku !

A k nákupu nad 116 Eur máš dopravu zadarmo...

Redbull King of the Air 2021

69
 

Ze sledování různých foilových videí, jsem si trochu připomněl původní sen a cíl. Zúčastnit se toho nejnejnej závodu. 

King of the air 2021 - vlajky  King of the air 2021 - Trofej

Dovolte mi představit KOTA těm, co King of the Air neznají. Jedná se o závod naplněný naprosto šílenou skupinou kluků i holek, co to mají v hlavě "jinak" a na denním pořádku mají skoky do 30 metrů, kde si tak různě točí kiteloopy, sundávají si prkno, dělají různé rotace, dokonce se najdou tací, co jsou schopni se odháknout a udělat handle pass…

Na KOTA jen tak nemůžete přijít a zaregistrovat se. Musíš se nejprve nominovat a to obnáší natočit pod svým jménem video, svého umu (absolutního bláznovství) a zveřejnit ho na internet pod hastagy KOTA, RedBull KOTA… Organizátoři pak nemají lehkou práci, musí vybrat ty nejlepší a zbytek má prostě smůlu.

Letos bylo celkem 18 závodníků, kteří byli rozděleni do jednotlivých heatů po třech. Vítěz prvního kola postupuje automaticky do třetího, zbylí dva postupují pouze do druhého, kde musí porazit nového závodníka, aby mohli postoupit do třetího kola. Z třetího kola se jde zrovna do semifinále, po kterém přichází finále pro tři nejlepší.          

Můj oblíbenec Nick Jacobsen bohužel ve třetím kole neprošel přes svého dobrého kamaráda Kevina Langeree.


Bláznivý kiter Nick Jacobsen v plné kráse
 

Za zmínění také stojí parádní výkon, který předvedl mladý polák Janek Grzegorzewski. Tento 21letý borec se může chlubit nejvyšším skóre v historii KOTA. Nevím, jak ten trik popsat, ale 9.4 bodu je vážně zasloužených. Letošní Redbull King of the Air se opět bylo na co koukat, bylo vidět spousta nových triků. Trošku škoda, že nefoukalo víc. Tihle kluci si libují, když potřebují asistenty, kteří je musí do vody dotáhnout.

Dalším mlaďochem a současně nováčkem ve startovním poli byl Stig Hoefnagel, který skákal za team Naish se svým Pivotem a probojoval se až na 3. místo.
 

King of the Air 2021 - vítěz

1. místo Marc Jacobs (North)
2. místo Kevin Langeree (Reedin)
3. místo Stig Hoefnagel (Naish)

Celé výsledky a záznam ze závodů najdeš tady.

Třeba si jednou splním sen a dostanu se tam taky :-).

Piškot

Ohodnoť článok:Diskusia k článku

V diskusii nie je žiadny komentár, buď prvý!

Shop

Magazín

Jaký je kite Naish Pivot S26

Chceš si pořídit kite Naish Pivot, ale nevíš, jaké má letové vlastnosti a proč mít právě tento kite?

0

Bazár