15% ZĽAVA NA TRÉNINGOVÉ DRAKY za VYSVEDČENIE - len do 30.6.2022!

Do SHOPu.

Údržba hydrofoilu

70
 

Při první montáži, nebo při výměně šroubů si vždy pročistím závity a šroub namažu Tical Teft gelem. Abych omezil opotřebení materiálu a vše do sebe hezky pasovalo. Tento gel také zamezuje korozi, která je ve slané vodě problematická, takže určitě doporučuji používat.


Údržba hydrofoilu - šroub namazaný antikorozním gelem

 

Šrouby utahuju nejdřív "na sladko" a pak postupně utahuju všechny po kouskách. Jednotlivé části foilu do sebe lépe zapadnou. A taky se to bude lépe utahovat.


Údržba hydrofoilu - nejdřív "na sladko" a pak utáhnout Údržba hydrofoilu - vše hezky pasuje


Po první jízdě si vždy zkuste znovu utáhnout šrouby, je možné, že si foil při ježdění teprve dosedne. Pokud by jste to poté neutáhli, mohly by se vám časem vyviklat šrouby. Ztráta části nebo celého foili na hluboké vodě není nic příjemného (hlavně když neplave).

Aby se předcházelo nežádoucí korozi a krystalizaci soli v těsných spojích, tak se foil musí po každém ježdění v slané vodě pořádně opláchnout sladkou vodou. Nezapomínejte na strapy, ty mohou v kombinaci se sluncem a solí snadno ztratit pevnost a to nikdo nechce.

Když už je foil smontovaný, tak se ho snažím rozkládat, co nejmíň to jen jde, aby se zbytečně neničily závity. Pokud se ti nevejde celý foil do auta, tak můžeš zkusit oddělit foila od prkna.

Rozhodně nenechávat na sluníčku, obzvlášť pokud máte karbonového foila. Černá pohlcuje teplo ze světla a foil by se vám tak mohl hodně zahřát a poškodit, po půl hodině na přímém slunci na karbonu neudržíte ruku. Je to podobné jako s kity, taky je nenecháte válet na pláži celý den, pokud vám na nich záleží.

Když výrobce k foilu nedodává kryty na křídla a nohu, tak doporučuji aspoň na cesty obalit do trička, hrany křídel a nohy jsou ostré a taky křehké, velmi snadno se vám může kousíček odštípnout. Dobře fungují i ustřihnuté rukávy / nohavice starého neoprenu :-)

V poslední řadě, když končí sezóna a foil půjde na zimu do skříně, tak ho rozeberu, ale všechny šrouby zase zašroubuju (neutahuju) do svých závitů. To aby se mi nepoztrácely a aby se do závitů nedostal nepořádek.
 

Údržba hydrofoilu - race vybavení po závodech

 

Doufám, že ti článek pomohl a trochu objasnil, co proč dělám. A taky ti přeju, aby se ti na foilu dařilo co nejlépe :-)

Čau, Piškot

Ohodnoť článok:Diskusia k článku

V diskusii nie je žiadny komentár, buď prvý!

Shop

Magazín

Bazár