TIP NA DARČEK ZA VYSVEDČENIE (so zľavou): Nájdeš v eshopu !

Lefkáda - paddleboard trip na kostelík aneb jak ztratit pádlo

138
+Napíš článok
 

Vyprávění o paddleboard výletu na kostelík na Lefkádě a malé doporučení na závěr.

Ti, kdo už na lefkádě někdy byli, vědí, jak to tam s větrem chodí. Funguje zde termika a každý den tu začíná foukat cca ve stejný čas. Okolo půl druhé je ideální čas pomalu dopít to, co jsme si dali na místním baru a začít se chystat na pojezd.

Tím se nám otevírají široké možnosti, jak využít Řecko i jinak, než jen na kite. Jinak řečeno, celé dopoledne člověk může s klidem věnovat výletění, nebo se prostě jen válet na nějaké z místních krásných pláží.

Já mám pro vás malý tip na výlet na paddle boardech a to na kostelík, který se nachází na maličkém ostrůvku v moři směrem od pláže. Nejlepší je si maličko přivstat. Rána bývají na Lefkádě velmi příjemná, žádné horko, svěží vzdoušek, zkrátka paráda. Navíc ráno je moře klidné a jsou jen minimální vlnky cestou tam, takže menší fuška. Cesta trvá cca hodinku, která za to rozhodně stojí. Když už se blížíte k ostrůvku, pod sebou uvidíte až kýčovitě tyrkysové moře. A celé to tam patří jen vám :-) Uprostřed ostrůvku je již zmíněný kostelík. Zajímavé je, že uvnitř je udržovaný  a vypadá to, že se o něj někdo pravidelně stará. Uvnitř dokonce hoří svíčky a vy si můžete jednu zapálit. Poznání celého ostrůvku nezabere moc času, je opravdu maličký, o to hezčí má atmosféru. Kdy se vám naposled stalo, že jste byli sami na ostrově? 8-)


Řecko Lefkáda - paddleboard výlet na kostelík
 

Čím více je hodin, tím více začíná pofukovat. Ideální na cestu zpět na soulodění s parťákem. Prostě si jen lehnout na paddle board, zavřít oči a nechat se unášet zpět k pláži. A zde přichází veliké doporučení. Je sice hrozně fajn položit si vedle sebe pádlo a opalovat se vedle něj... Ano, někteří v tuhle chvíli už tuší, co se tak mohlo stát. Jak jsem se tenkrát dozvěděla, pádlo od paddle boardu úplně neplave. Respektive tak napůl, ale po 20 minutách, co jsem otevřela oči a zaregistrovala absenci pádla, už nebyla šance ho najít, přestože jsem se o to poctivě snažila. Nicméně, celý ten výlet za to stál, ikdyž jsem si ho tak o dvě hodiny prodloužila pláváním tam a zpět. Nicméně, alespoň jsem si dala do těla a  příště už si dám pozor !.. možná :-D
 

Řecko Lefkáda - paddleboard soulodění výlet na kostelík

 

Mimochodem kostelík je skvělým tipem na výlet i na kajtu. Rovná voda za ostrůvkem a atmoška kostelíku jsou ideální na focení triků :-)

Kde to máš v létě nejradši ty? Znáš místo s podobně kouzelnou atmoškou? Poděl se o něj v komentířích s ostatními :-)

Ahoj někde na pláži, KajTerka 

 

Ohodnoť článok:Diskusia k článku

V diskusii nie je žiadny komentár, buď prvý!

Shop

Magazín

Bazár