Dávame darčeky (trapéz, cvičný kite, merač vetra...) k nákupu nad 116 Eur. Nájdeš je vo svojom košíku !

Jak na to? Voskování snowboardu / snowkiteboardu

141
 

Co se na začátku sezóny trochu nažhavit a udělat něco pro svoje prkno? Voskování je jedna z nejdůležitějších věcí, proto není dobré to podceňovat.

Máte už v obýváku vystavené svoje boardy na zimu. Není se čemu divit, sníh už každý netrpělivě vyhlíží, protože se zimní snowkite sezóna blíží. V kitingu obecně jsme odkázáni na povětrnostní podmínky a v zimě je dobré když k tomu větru je i sníh (sluníčko to je jen jako bonus :)). Proto nepodceňte aspoň to, co ovlivnit můžete. Voskování je jedna z nejdůležitějších věcí. která je ve vaší moci.

 

Jak na to? Voskování snowboardu / snowkiteboardu

Mějte na paměti, že skluznice potřebuje alespoň jednou za čas absorbovat nějaké to množství vosku. Jsem si jistá a nepochybuji o tom, že většina z vás ví jak na to, ale najdou se i tací, kteří radu v tomto ohledu ocení.
 

  1. Všechny aplikace, co budete provádět, dělejte podél prkna. Nikdy neeee napříč

  2. Vykartáčovat celou skluznici a zbavit se všeho, co tam nepatří - starý vosk a nečistota

  3. Až je skluznice dokonale zbavená všech nečistot tak ji jen otřete, aby bylo opravdu všechno pryč

  4. Než zapnete žehličku, mrkněte jestli je čistá a potom hurá do akce

  5. Jde se parafinovat - Vezmete vosk a o rozžhavenou žehličku ho rovnoměrně nakapejte po celé skluznici.

  6. Nemusíme tam toho nakapat zbytečně moc. Vždycky se dá přidat a můžete začít roztírat žehličkou - nejnamáhanější část prkna je u hran a prkno se tady sjíždí nejdřív tak tam si dejte záležet. U zažehlování si dejte pozor ať se vám vosk nezačne přepalovat (prostě to nesmíte uplně přehánět)

  7. Vašim cílem je dostat vosk všude, neměli by tam být žádné bubliny ani by neměl jít vidět bílý vosk. Chcete docílit hodo aby to celé ztmavlo a mělo to barvu skluznice.

  8. Stahování přebitečného materiálu je dobré provádět následující den ostrou škrabkou neboli scraper. Takže si třeba večer připravíte board a ráno to doděláte. Jde o to, že čím je tam ten vosk déle tím si do prkna víc natáhne. Jelikož jezdíme na obě strany můžeme to stahovat podélně z obou stran 

  9.  Nakonec to vezmeme znova kartáčem (je dobré používat jinej než na začátku = čistý, aby jste si tam nezanesli zas nečistoty) na úplný závěr můžete přeleštit (stačí klasickou houbičkou)

 

Zažehlovat se musí s láskou :) aneb jak na vosking?

 

 

Ohodnoť článok:Diskusia k článku

V diskusii nie je žiadny komentár, buď prvý!

Shop

Magazín

Naish Torch + Pivot v akci

Rideři Louka a Nicolas se spojili na tripu na jihu Francie, aby si mohli vyjet na svém novém vybavení Naish S25 za vynikajících podmínek.

0

Bazár