FLYSURFER TÝŽDEŇ: 17% ZĽAVA pre registrovaných! (zľava 15%+2% platí do 1.6.2023)

DARČEKY (trapézy, pončo, cvičný kite...) k nákupu už od 19 Eur.
Darčeky nájdeš vo svojom košíku !

A k nákupu nad 116 Eur máš dopravu zadarmo...

Bezpečnostní kontrola kite baru NAISH TORQUE 2

34
 

O kite vybavení je potřeba pečovat, a hlavně občas vše důkladně zkontrolovat. Dnes se koukneme, jak prověřit bezpečnost nového Naish Torque 2 baru…

Kiteboarding vybavení je čím dál tím sofistikovanější a technologicky vyspělejší. Nové vychytávky nám sice výrazně zpříjemňují pojezd, ale také přináší nová úskalí…

Nové Naish Torque 2 ráhno má nosnou i flagging line elegantně schovanou v jedné PU trubičce. Z vlastní zkušenosti musím říci, že je to super vylepšení! Šňůry se nikde nemotají, PU trubička krásně klouže mezi prsty a nehrozí tak odírání prstů. Nicméně protože šňůry nejsou opticky vůbec vidět je potřeba občas provést malou kontrolu, zda je vše OK.

Zde je video návod jak na to. Po odstranění plastové kryty můžete opticky zkontrolovat nosnou šňůru. Ta by neměla být roztřepená a neměla by z ní trčet žádná vlákna. V opačném případě je potřeba nosnou šňůru vyměnit.
 


Další potenciální problém může spočívat v povytahování PU trubičky z chicken loopu. Tuto záležitost prověříte velice jednoduše, tak jak je patrné z druhého videa. Nezapomeň na závěr zkontrolovat, že je jednoduše možné protáhnout flagging line skrz celý systém a bezpečně tak odstřelit kite!

 


Obě kontroly zaberou chviličku a je dobré je udělat aspoň jednou ročně (podle toho jak intenzivně vybavení používáš). V případě, že se Ti cokoliv nezdá nebo něco není jasné, kontaktuj náš servis, rádi poradíme.

Jak kontrola dopadla? Já svůj roční bar před psaním článku prověřil a vše je ok… Míra

Ohodnoť článok:Diskusia k článku

V diskusii nie je žiadny komentár, buď prvý!

Shop

Magazín

Bazár