NOVINKA: darčeky (trapézy, pončo, cvičný kite, merač vetra, výuková DVD...) k nákupu už od 19 Eur.
Darčeky nájdeš vo svojom košíku !

A k nákupu nad 116 Eur máš dopravu zadarmo...

Start komorového draka z lodě

31
 

Startovat draka na pláži, umí kde kdo, nebo by aspoň měl umět. Ale co třeba startovat zavřenou komoru z lodě?

Jak startovat z lodě nafukovačku už jsme tu jednou řešili. Tentokrát se podíváme na start zavřené komory, což je asi to nejtěžší.

V tomhle případě je to opravdu docela ošemetný proces a určitě bych ho doporučil pouze velmi zkušeným kiterům. Riziko zamotání draka se ještě zvyšuje přítomností samotné lodě. Mrkni na video, ostatně ani na videu nešlo po prvé vše podle plánu a start se povedl až na druhý pokus.

  1. Základem je důkladná příprava a učebnicové zabalení draka před nástupem na loď. Rozmotávat zamotný vývaz na lodi by pak byla docela prekérka.
  2. Následně je potřeba draka co nejvíc předfouknout, aby později na vodě trochu držel tvar, plaval a nenabral vodu.
  3. Draka je potřeba položit na vodu "na záda"  vývazem nahoru a odtokovkou proti větru a postupně ho nechat odplout po větru. Z jiné pozice by se drak následně startoval špatně.
  4. Dřív než se napnou šňůry je dobré obout prkno, protože drak potom začne tahat a bez prkna by bylo obtížnější ve vodě vyvinout dostatečný odpor proti kitu pro jeho start.
  5. Posledním krokem je samotný start, kdy je potřeba draka doplnit vzduchem a dostat z něj nabranou vodu. Nabraná voda se soustředí v uších a většinou v jednom více než v druhém. Je potřeba draka stále směřovat náběžkou šikmo vzhůru a hlavně, aby se nepřevrátil náběžkou na vodu. Voda postupně uchem vyteče, ale může to trvat i pár minut.

 

 

Najde se tu někdo, kdo by si takový start lajznul? Já bych do toho asi šel :-)

Čau, Leguán

Ohodnoť článok:Diskusia k článku

Shop

Magazín

Bazár