Dávame darčeky (trapéz, cvičný kite, merač vetra...) k nákupu nad 116 Eur. Nájdeš je vo svojom košíku !

Mapa kite spotů a lokalit

2019
 

Mrkni na mapu pnou kite spotů, najdi, který máš nejblíž, nebo přidej svůj spot, který v mapě není...

Kite spotů, hlavně českých, slovenských a polských je v mapě poměrně slušné množství a hlavní výhodou je, že nové může přidávat úplně každý a udržovat informace o spotech aktuální. Aby vložený spot byl pro ostatní kitery přínosný, je nutné k němu vložit co nejvíce informací, případně odkaz, kde tyto informace jsou. Například web kamery, online meteo stanice a podobně.

Pokud tady na webu máš vložený hezky zpracovaný článek s informacemi o kite spotu. Vlož svůj spot i do mapy a do popisu spotu vlož odkaz na článek s podrobnými informacemi. Pomůžeš tak ostatním kiterům. A o to tu přece jde, navzájem si pomáhat...

 

 

Jak vožit nový kite spot

Po kliknutí tady na odkaz se na levé straně zobrazí lišta s výběrem kategorií, které jsou rozděleny podle země, kde se kite spot nachází a nahoře tlačítka pro sdílení a editování spotů.

Po kliknutí na editaci se lišta trochu změní a je potřeba v kategoriích vybrat zemi, kde se nový spot nachází.
 

mapa-kite-spotu-editace.png


Po zaškrtnutí patřičné země a kliknutí do mapy se u horního okraje objeví vyhledávací lišta s možností označení plochy do mapy pomocí polygonu. Ten se vytvoří po ohraničení a uzavření plochy spotu (poslední bod čáry = první bod čáry).
 

mapa-kite-spotu-zalozeni-noveho-spotu.png


Po vytvoření polygonu už na tebe vyskočí okýnko, kam se napíše název spotu. Do dalšího okýnka popis spotu + případné odkazy na další info. Pro odřádkování a zpřehlednění je potřeba použít kombinaci kláves "shift" + "enter". Po uložení se okno trochu změní a objeví se další možnosti a to nastavení barvy spotu. Barvou je označeno, zda jde o spot pro snowkiting (modrá), land (zelená) nebo kiteboarding (červená). Dále jsou tam 2 posuvníky pro nastavení sytosti barvy a tloušťky ohraničení.
 

mapa-kite-spotu-vyber-barvy-spoty


Krom výběru barvy je tam ještě tlačítko pro editaci, vložení fotky nebo videa a smazání polygonu / spotu.
 

Co by měl popis kite spotu obsahovat

Je možné editovat / mazat i spoty, které vložil někdo jiný. Takže to chce ze strany kiterů trochu disciplíny, aby vkládali / upravovali spoty zodpovědně. Když narazím na spot, u kterého vím, že jsou informace neaktuální nebo nedostatečné, můžu je bez okolků upravit, ale nebylo by špatné o tom informovat autora, který spot do mapy vložil. Pokud na sebe do popisu nedá kontakt, nikdo ho nedohledá. Kontakt v popisu může být současně super pro někoho, kdo si chce ověřit aktuálnost informací nebo se na něco doptat... Aby ti ale pak každou chvíli nezvonil telefon, není špatnej nápad vepsat do popisu k jakému měsíci a roku jsou informace aktuální.

Ke spotu je taky možné přidat do mapy místo pro parkování pomocí jednoduché značky v mapě a vepsání informací o parkingu (placené, zdarma, kolik aut, je potřeba lopata na odházení sněhu? atd..) nebo tyto informace vepsat do popisu spotu.
 

mapa-kite-spotu-parking
 

Předpověď počasí

Dále je vhodné do popisku vložit odkaz na předpověď počasí pro danou lokalitu. To nám umožňuje třeba web www.pocasi-meteo.cz který počítá předpovědi pro danou lokalitu z aktuálních dat a to hned několika modely: WRF 3x3 km, ČHMÚ, norský HIRLAM, a předpovědi od WINDY. To vše je hezky na jednom místě a je tak snadné předpovědi navzájem porovnávat. Tento web provozuje bandička nadšenců zdarma a své náklady, za což jim patří obdiv a velké díky. Odkaz na předpověď se vkládá pomocí parametru (souřadnice) do URL adresy. Například když si kliknu na kite spot Moldava v mapě spotů, nahoře ve stavovém řádku prohlížeče se mi zobrazí šílená URL adresa a skoro na konci jsou v parametru souřadnice ve formátu: 50.69733469279602;13.611634648433892. V ťechto souřadnicích pouze přepíšu uprostřed dělící znaky %2C a vložím místo nich ; 
Souřadnice v upravením formátu vložím do URL adresy webu předpovědi počasí za geolokace= .... Výsledek tedy vypadá takto: 
http://www.pocasi-meteo.cz/?geolokace=50.69733469279602;13.611634648433892#page_predpoved a tím mám vytvořený odkaz na předpověď pro danou lokalitu, který vložím do popisku spotu. Kdokoliv si pak může zobrazit předpověď kliknutím na odkaz.

A to je vlastně vše. Nemyslím si, že by to bylo nějak moc složité, ale je pravda, že na začátku jsem v tom chvíli tápal. Proto taky píšu tenhle návod pro ostatní :-) Jen doufám, že se nenajde nějaký lojza, který by chtěl mapu sabotovat a nesmaže všechny spoty nebo něco podobného. Taky prodejci a školy by nemuseli popisky spotů zahlcovat odkazy na svoje reklamy a podobně... Na druhou stranu krátké info o tom že na daném spotu probíhají kite kurzy + krátký! odkaz na školu / více škol, může být pro začínajícího kitera přínosné.

Jestli tě napadá, co dalšího by ještě mohl popis spotu obsahovat, napiš do komentářů.

Další spot můžeš najít tady v magazínu na Kiteboarding.cz. Spoty jsou zde rozřazeny zvlášť do sekcí kiteboardung, landkiting a snowkiting, takže můžeš hledat spoty, které zrovna potřebuješ. V článcích je spot většinou podrobně popsán i s informacemi o dostupnosti, parkování a ubytování v okolí.

Čau, Leguán

Ohodnoť článok:Diskusia k článku

Shop

Magazín

Novinka - kite S25 NAISH TRIAD

Naish Triad je kite zaměřený na maximální ovladatelnost - prostě přitáhni bar a jeď… ano i takhle jednoduchý může být kiteboarding!

0

Bazár