DARČEKY (trapézy, pončo, cvičný kite...) k nákupu už od 19 Eur.
Darčeky nájdeš vo svojom košíku !

A k nákupu nad 116 Eur máš dopravu zadarmo...

NAISH OCTOPUS INFLATION SYSTEM

71
 

naish octopus inflation kiteboarding snowkiting

Jeho výhody oceníte i v zimě na sněhu. S tímto systémem jsou již pryč problémy se zavíráním ztuhlých ventilků, mrznoucí prsty apod. Nafukovačky s Octopus Systémem se v komfortu strojení výrazně přiblížily komoráčům.

##IMAGE1##

O co tedy jde? Jedná se o systém, který integruje do jednoho samostatného celku u nafukovacích kitů hlavní nafukovací bán s ostatními podélnými nafukovacími spírami. Kite tak lze nafouknout pouze jedním ventilem, to znamená, že již není nutné nasazovat hadici pumpy na každý ventilek zvlášť, zkusit tvrdost nafouknutí, odjistit hadici od ventilku, uzavřít ventilek atd. atd. od ventilku k ventilku. Nasadíš pumpu na ventilek hlavního bánu, foukáš, vzduch proudí současně do podelných spír, zavřeš nafukovací ventilek a máš to!

##IMAGE1##

A jak je vše u kitů Naish vyřešeno? Hlavní nafukovací bán je s podelnými spírami spojen uvnitř spír. Na první pohled vypadá kite s Naishovým Octopus Systemem stejně jako běžný kite. Hlavní nafukovací bán je vybaven dvěmi ventilky (jeden na nafukování a jeden větší pro rychlé vyfouknutí kitu) a také ventilky na podelných spírách vypadají na letmý pohled stejně. Ty jsou ale bez jakýchkoliv kuliček nebo membrán a výrazně tak urychlují a usnadňují vyfouknutí celého kitu (rychle domů, manželka volá!). Aby nedošlo k otevření ventilku po narázu kitu o vodu, vyřešil Naish toto jednoduše ale účinně gumovou pojistkou.

##IMAGE3##

Co je tady na kitu navíc je již zmiňované spojení hlavního nafukovacího bánu s podelnými spírami uvnitř spír. Spojení je vyřešeno jednosměrnýmy ventily, vzduch proudí jen z hlavní spíry do podelných, zpět ne. To umožňuje skladovat kite pouze s nafouknutými podelnými spírami. Spojení uvnitř spíry žádným způsobem nenarušuje vzhled ani aerodynamiku kitu. Navíc, rozpojení spojovacího ventilku je jednoduše možné přes zipy, které jsou i na podelných spírách. Oprava prasklého bánu by tak neměla být velkým problémem - odpojíš spojovací ventil a další kroky jsou již stejné jako u konvenčních kitů. Pouze je nutné zacelit spojovací ventil při nafouknutí a hledání vytáhnuté spíry. Ale žádné obavy, ke každému Octopus Systému jsou dodávány záslepky, nemusíte nic shánět (žádnou náhradu za zkornatělé hadičky, svírací spojky...). Nic, systém je propracovaný ale jednoduchý a funkční po dlouhou dobu, to se již za několik let, co se tento systém používá, ověřilo.

naish octopus inflation kiteboarding snowkiting

Každého zkušeného kitera jistě napadne, jak poznám v které spíře je dírka, když kite uchází a když se spojovací ventilky nedají "uzavřít". Je to jednoduché: když je dírka v náběžce, uchází jen náběžka, protože spojovací ventily jsou jednosměrné a vzduch tak nemůže proudit z podelných spír zpět do náběžky. Když je prasklá jedna z podelných spír, uchází jen náběžka a prasklá podelná spíra.

##IMAGE5##

##IMAGE3##

Nové umístění přístupového zipu

Octopus je elegantní vysoce funkční a velice spolehlivé systém pro rychlé a jednoduché nafukování kitu. Jediný problém vyvstává v situaci kdy potřebuje vyměnit či opravit jeden z nafukovacích bladderu. Takováto oprava byla doposud díky poměrně špatnému přístupu k přepouštěcím ventilu komplikovanější než u konkurenční „hadičkových“ systémů.

I tuto stinnou stránku Octopus systemu již u Naishe vyřešili a pro rok 2011 přichází s novým umístěním přístupových zipů. Spíry lze u hlavního bánu opravdu široce rozepnout a spojení/rozpojení ventilů a potažmo i výměna celého bladderu je tak velice jednoduchá.

spíra s novým přistupovým zipem
spíra s novým přistupovým zipem
naish kites 2011 octopus system
přistup k ventilu

Přístupový zip je dokonale pojištěn dvěma suchými zipy, takže nehrozí poškození ani v extrémních situacích.

Ohodnoť článok:Diskusia k článku

jordi@humlak.cz

Tohle bude těžkej flame mezi odpůrcema a příznivcema. + a - sou tu řekl bych naprosto vyvážené. + máte vyjmenované. Já osobně 1pump nemám a ani mi nechybí, vždyť tím človek ušetří kolik? minutu? možná ani to ne. A teď si vemte o kolik se ti například protáhne oprava bánu, když budeš muset na každý vzpíře přivazovat 1pump ventilek. Další věc je že s 1pump se kite nebalí tak dobře jako bez něj ( ty propojky tam prostě jsou a zvětšujou objem). a v poslední řadě zvyšuje váhu kitu (i když to zřejmě nebude mít nějaké následky, je to přeci pouze několik procent z váky kitu)

martin.hilsch@seznam.cz

tygl

Co to je pumpa ??? To mi do batohu ty kluci německy z Flysurferu asi zapoměli přibalit... mám jim napsat ať mi to pošlou, že mi tam chyběla ?

Ale vážně... měl jsem Helixe a opruz byl to, že jsem musel pokaždý před nafouknutím zavřít vypouštěcí ventilky na spírách... někdy jsem je zavíral až po pěti minutách nafukování... ale ještě větší opruz byl nafukovat ty nejmenší spíry na Naish Code... to jsem kolikrát rodil... ještě před tím jsem měl Slingshoty (2006 a 2007)  s onepump systémem a dle mě je to jednodušší systém, který ovšem není skrytý uvnitř jako u Octopusu... ale co, hlavně že to teď jde nafukovat jen jednou dírou...

honza.dingle@seznam.cz

problem u toho octopus systemu je ten, ze kdyz vam uchazi jedna spira, vyfoukne se vam skrz to celej kajt. to se mi stalo na mym helixu a celkem jsem si kvuli tomu zaplaval. a spiry se musej vyfukovat zvlast a pak pri nafukovani zase musite zavrit vsechny ventilky na spirach, takze to zase az tak moc casu neusetri. mozna by vsechny firmy mely prestat vymeslet octopus system, nebo lazy pump a koupit si licenci od firmy slingshot - one pump. to funguje nejlip. to je muj nazor, cau honza

Magazín

Jaký je kite Naish Pivot S26

Chceš si pořídit kite Naish Pivot, ale nevíš, jaké má letové vlastnosti a proč mít právě tento kite?

0

Bazár