FLYSURFER TÝŽDEŇ: 17% ZĽAVA pre registrovaných! (zľava 15%+2% platí do 1.6.2023)

DARČEKY (trapézy, pončo, cvičný kite...) k nákupu už od 19 Eur.
Darčeky nájdeš vo svojom košíku !

A k nákupu nad 116 Eur máš dopravu zadarmo...

Kite Nobile The One - recenze

61
 

Jak stárnu, tak začínám být v jistých věcech konzervativní. Co se týče výběru kitu, mám už nějaký ten rok jasno. Někdy je proto dobře, že mě někdo popostrčí a dá mně do rukou něco, co bych za normálních okolností nejezdil. Ten někdo nebyl nikdo jiný než šéfová KTB Léňa. Léňa ukecala Janka Koryckeho z vedení Nobile, aby nám nechal nějakou dobu na testování celou sadu Nobile One 9, 12 a 14m2.

 
Kite Nobile The One - recenze freeride


Ze začátku jsem to bral jako povinnost. Jako rider ktb testuju a jezdím kity, abych Vám o nich mohl vyprávět. Jednospíra od Nobile s příznačným názvem The One měla být jen další rutinou. Nakonec se stala mým kitem number One v zimních měsících. Takže pojďme si o ní povědět více.
 

Popis

Nobile One je tlustá, rozpláclá jednospíra. Řekl bych, že tvarově bude blízko deltě. Nafukuje se i vyfukuje jedním ventilem s pojišťovací zástrčkou, takže Vám nevyletí hadice při pumpování. Bar je krásně učesaný, nikde nic nevlaje a nic neřeže. Odstřel funguje bezchybně. Zatím takový standart, na který jsme zvyklý u velkých značek.

 
Kite Nobile The One - recenze - modrá na sněhu
 

Letové vlastnosti

Jsem vyloženě podezíravý u kitů, které nevlastní spíry, nebo mají jen jednu. Mám z nich dojem, že patří spíše do školy, než zkušenějším jezdcům. Nobile The One bude ale skvěle fungovat jako školní kite i jako mašina pro ostřílené jezdce. 

Začáteční ocení především snadné restartovaní a opravdu velký větrný rozsah. Díky absenci spír dokáže kite létat v lehkém větru. Pokročilého naopak nadchnou skvělé letové vlastnosti s chutí jít do skoků.
 

Skoky

Skákat s Nobile The One je prostě radost. One vás jemně nabere a zase snese. Mezitím máte spoustu času na grabík, nebo rotaci. Na baru intuitivně víte, kde se kite nachází. Na sněhu rád využívám terénu a létám z kopců. Nobile The One je v tomhle ohledu prostě letadlo především při rozpětí křídel 14m2. 

Měl jsem tu čest tam poslat i řádnou dávku kiteloopů a downloopů. Nečekejte, že Vás One vysvlékne z neoprenu, či kombinézy. Na to jsou jiné typy kitů. Nobile The One je takový hodňous, který si loop nějak odkroutí a zvolna Vás houpačkou snese k zemi. 

 
Kite Nobile The One - krásně nosí
 

Závěr

Nobile The One je jednoduchý intuitivní kite, s kterým je radost jezdit a skákat. Krásně lítá i ve slabším větru a při pádu jde velice snadno restartovat. Trochu lituji, že jsem ho neměl déle, možná bych se i více rozepsal. Doporučil bych ho každému, kdo rád jezdí a neklade si na kite žádné specifické nároky. S Nobile The One určitě nešlápnete vedle.

 
Kite Nobile The One - jde do skoku Kite Nobile The One - konec krásné session


Čau, Krutič

Ohodnoť článok:Diskusia k článku

V diskusii nie je žiadny komentár, buď prvý!

Shop

Magazín

Bazár