Flysurfer Hybrid a kite foiling na vlnách

Kite Flysurfer Hybrid si velmi oblíbily školy kitingu, děti a také rekreační foilaři. Nemálo se objevuje také u foilařů na vlnách a to zejména pro svou jednoduchost ovládání a bezpečnost.

 

 

Co vlastně foilař na vlnách od kitu potřebuje a co z toho Hybrid splňuje?

Velmi důležitá je schopnost driftovat (couvat s kiterem při jízdě po větru), což hybrid splňuje naprosto dokonale a lépe než všechny nafukovačky. Dokáže se docela dlouho držet stabilně ve vzduchu a driftovat i s prověšenýma šňůrama.

Výhodou je velký depower pro držení rovnováhy zejména na hydrofoilu a méně kvalitním větru. Tady Flysurfer Hybrid taky exceluje.

Otáčení pod konstantním tahem na malém prostoru je důležité pro rychlé změny směru a manévrování ve vlnách. Toto Flysurfer Hybrid perfektně splňuje hlavně u menších velikostí do 7,5m. Menší velikosti zatáčí velmi svižně, ale současně generují stabilní výkon a to i v silném větru.

Důležitá je také odolnost draka, aby při pádu na vodu ve vlnách něco vydržel. Tady je to trochu sporné. Hybrid působí velmi křehce, ale látka, ze které je ušitý je dost pevná. Jeho restarty jsou extrémně snadné i ve slabém větru, což minimalizuje dobu, kdy se bude válet na vodě a kdy ho může vlna nabrat. Má také větší výkon než nafukovačky, takže místo 9m foukačky budeš mít 7,5 Hybrida. Menší kite bude mít ve vlně větší šanci na přežití, protože se do něj bude opírat menší množství vody. Když se do kitu zlomí velká vlna, je úplně jedno, co to je za draka, tak jak tak z něj zůstanou jen cáry.

 


Já sice nejsem zrovna vlnař, ale na foilu mě Flysurfer Hybrid hodně baví a díky pocitu plné kontroly a jistoty se s ním rozhodně nebojí i dál na vodu, protože vím, že i když vítr zeslábne, stihnu se na rozdíl od foukačkářů dostat zpátky na pláž :-)

Kdo by se o tom chtěl přesvědčit sám, může za mnou do konce července dorazit do Chorvatska na Neretvu a Hybrida si osahat.

Čau, Leguán

Doporučené produkty1